Mapa sanktuária pod textom
Sme na kláštornom cintoríne, ktorý bol založený na pozemku kongregácie v roku 1892. Odpočívajú tu zosnulé sestry, chovanice, kňazi a ľudia, ktorí pomáhali sestrám. Toto miesto ukrýva mnoho veľkých tajomstiev. Odpočívajú tu ľudia, ktorí obetovali svoj život Bohu na rôzne úmysly, napríklad za obrátenie žien a dievčat, o ktoré sa sestry starali v rámci svojho apoštolátu, za záchranu Krakova počas druhej svetovej vojny alebo ako zadosťučinenie za hriechy. Medzi týmito ľuďmi bola aj sv. sestra Faustína, ktorá na Ježišovu žiadosť obetovala svoj život za hriešnikov, najmä za tých, ktorí pochybovali o Božom milosrdenstve a hrozilo, že stratia večný život. Keď sestra Faustína jedného dňa navštívila cintorín, v duchu povedala zosnulým sestrám: Určite ste veľmi šťastné? A v odpovedi počula: Natoľko sme šťastné, nakoľko sme splnili Božiu vôľu.
Po pohrebe 7. októbra 1938 bolo telo sestry Faustíny uložené na tomto cintoríne do hrobky (na ktorej sa nachádza socha Panny Márie). Povesť o svätosti jej života a milosti získané na jej príhovor sem začali priťahovať pútnikov. Keď sa v novembri 1966 začal proces jej blahorečenia na diecéznej úrovni, pozostatky sestry Faustíny boli exhumované a prenesené do kaplnky. Dnes sa nachádzajú pod oltárom s milostivým obrazom milosrdného Ježiša.
Po ukončení procesu v Ríme, ktorý potvrdil hrdinskosť jej čností a zázraku, ktorý bol znamením z neba, pápež Ján Pavol II. 18. apríla 1993 povýšil sestru Faustínu na slávu oltára a 30. apríla 2000 ju zaradil medzi sväté. Takto sa prihovoril veriacim: Dnes prežívam skutočne veľkú radosť, keď celej Cirkvi predstavujem život a svedectvo sestry Faustíny Kowalskej ako Boží dar pre našu dobu. Posolstvo milosrdenstva, ktoré jej dal Ježiš, odovzdal pápež Cirkvi a svetu pre tretie tisícročie a prorocky zavolal: Čo nám prinesú nadchádzajúce roky? Aká bude budúcnosť človeka na zemi? Nie je nám dané to vedieť. Isté však je, že popri ďalších úspechoch nebudú, žiaľ, chýbať ani bolestné skúšky. Ale svetlo Božieho milosrdenstva, ktoré Boh chcel akoby nanovo zveriť svetu prostredníctvom charizmy sestry Faustíny, bude osvetľovať ľudské cesty v treťom tisícročí.
- Vstupná brána
- „Dom sv. sestry Faustíny“ – ubytovanie, múzeum
- Kláštor
- „Antonínok“ – Združenie Faustínum
-
Kaplnka milosrdného Ježiša a hrob svätej Faustíny
- Oratórium – miesto smrti sv. Faustíny
- Kaplnka umučenia Pána
- Bazilika Božieho milosrdenstva
- Kaplnka sv. sestry Faustíny – talianska
- Kaplnka Communio Sanctorum – maďarská
- Kaplnka sv. Ondreja – gréckokatolícka
- Kaplnka Svätého kríža – nemecká
- Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie – slovenská
- Kaplnka ustavičnej adorácie
- Vyhliadková veža
- Kláštorný cintorín
- „Dom sv. sestry Faustíny“ – reštaurácia, suveníry, prednášky
- Pastoračný dom – ubytovanie, reštaurácia
- Výchovné zariadenie sv. sestry Faustíny pre mládež
- Informačné centrum
- Nákupná pasáž – predajňa vydavateľstva Misericordia
- Aula sv. Jána Pavla II.
- Parkovisko – autá
- Parkovisko – autobusy a autá
- Toalety
- Most milosrdenstva – umožňuje prechod do Sanktuária svätého Jána Pavla II. a na zastávku električky.