Vyhľadávanie

Vaše milodary

Ďakujeme Vám za milodary, ktorými nás môžete podporiť a prispieť k rozvoju a šíreniu úcty k Božiemu Milosrdenstvu.

  • Kláštor v Nižnom Hrušove,
    č. účtu - IBAN: SK79 0200 0000 0034 8723 1751
  • Kláštor v Košiciach,
    č. účtu - IBAN: SK31 0200 0000 0034 3630 9555

Za darcov sa denne modlíme
v hodine milosrdenstva.
Pán Boh zaplať!Aktuality všeobecné

18.06.2019

V rámci permanentnej formácie členov a dobrovoľníkov združenia Faustínum sa v utorok 25. júna po sv. omši o 18.00 hod. v priestoroch kláštora uskutoční posledné predprázdninové stretnutie. Stretnutie vedú sestry z miestnej komunity. 

 

16.06.2019

Bozie telo - Najslávnostnejšou chvíľou v mojom živote je chvíľa, keď pristupujem k svätému prijímaniu. Po každom svätom prijímaní túžim a za každé sväté prijímanie ďakujem Najsvätejšej Trojici. Keby anjeli mohli závidieť, tak by nám závideli dve veci: prvú – sväté prijímanie a druhú – utrpenie (Den. 1804).

Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi. Počas modlitby som počula tieto slová: – Dcéra moja, nech radosť naplní tvoje srdce. Ja, Pán, som s tebou, ničoho sa neboj, si v mojom srdci. V tej chvíli som spoznala veľkú Božiu velebu a pochopila som, že nič sa nedá porovnať s jedným poznaním Boha. Vonkajšia veľkosť sa stráca ako smietka pred jedným úkonom hlbšieho poznania Boha (Den. 1133).

 

16.06.2019

V Jubilejnom roku milosrdenstva pápež František vymenoval pre Slovensko 9 misionárov milosrdenstva – kňazov, ktorí dostali fakultu rozhrešovať rezervované hriechy. Tento mesiac sa k nim pridali ešte ďalší piati kňazi: p. František Alberty OFM Cap. (náš bývalý spovedník v Bratislave – Rači) a štyria gréckokatolícki redemptoristi: o. Maroš Dupnák, o. Jozef Jurčenko, o. Juraj Rak a o. Jaroslav Štelbaský CSsR.

 

08.06.2019

Kongregácia sestier Matky Božieho Milosrdenstva vás pozýva na trojdňové duchovné cvičenia do Charitného domova v Tatrách-Dolnom Smokovci v termíne od 28. do 30. júna 2019. Téma:„Život z Eucharistie.“ Duchovné cvičenia vedie vdp. Roman Haško a sr. M. Clareta Fečová KMBM. Prihlasovanie na tel. čísle: 0948 117 886 (v prac. dňoch od 8:00 do 19:00 hod.) alebo emailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


08.06.2019

Jún je mesiacom, v ktorom slávime slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho (28. júna). V našej kongregácii a v mnohých farnostiach na Slovensku sa celý mesiac modlíme litánie k Božskému Srdcu Ježišovmu.

Dcéra moja, pozri na moje milosrdné srdce. Keď som sa zahľadela na Najsvätejšie Srdce, vyšli z neho tie isté lúče, ktoré sú na obraze – ako krv a voda. Pochopila som, aké veľké je Pánovo milosrdenstvo. Ježiš opäť láskavo povedal: – Dcéra moja, hovor o mojom nepochopiteľnom milosrdenstve. Spaľujú ma plamene milosrdenstva, chcem ich vylievať na duše, ale duše nechcú uveriť v moju dobrotu  (Den. 177).

 

07.06.2019

Pripravili sme pre vás knižočky v novej edícii So svätou Faustínou, v ktorých sa nachádzajú myšlienky z jej duchovného Denníčka. Tematicky sa venujú Božej láske, Panne Márii, milosrdenstvu Boha, Eucharistii, dôvere, duchovnému detstvu a utrpeniu.

Veríme, že slová Pána Ježiša a sestry Faustíny pohladia vašu dušu, posilnia dôveru a naplnia vás láskou, pokojom a útechou.

Objednávky a náhľad na titulnú stránku knižočiek:


Čítať ďalej...

07.06.2019

Ponúkame vám 9 nových druhov magnetiek s citátmi sv. sestry Faustíny Kowalskej.

Maličkosť, ktorá poteší a povzbudí.

Objednávky a náhľad:


06.06.2019

V istej chvíli Božia prítomnosť prenikla celú moju bytosť. Môj rozum bol zvláštne osvietený pri poznaní jeho podstaty. [Boh] mi dovolil poznať svoj vnútorný život. Videla som v duchu tri božské osoby, ale ich podstata je jedna. On je sám, jeden, jediný, ale v troch osobách. Ani jedna z nich nie je ani menšia, ani väčšia. Ani v kráse, ani vo svätosti niet rozdielu, lebo sú jedno. Sú jedno, úplne jedno. Jeho láska ma pozdvihla k tomuto poznaniu a spojila ma s ním. Keď som bola spojená s jednou [božskou osobou], zároveň som bola spojená aj s druhou a treťou [božskou osobou]. Keď sa spájame s jednou, zároveň sa spájame s tými dvoma osobami – tak isto ako s jednou. Šťastie, ktoré vytryskuje z Najsvätejšej Trojice, obšťastňuje všetko, čo je stvorené; vytryskuje život, ktorý oživuje a dáva všetok život, ktorý v ňom má svoj počiatok. V týchto chvíľach moja duša zakúsila takú veľkú slasť, pochádzajúcu od Boha, že to nedokážem vyjadriť (Den. 911).

 

05.06.2019

Tretia sobota v mesiaci už neodmysliteľne patrí pútnickemu programu v Kostole Sedembolestnej Panny Márie vo Vysokej nad Uhom. Na pozvanie vdp. farára Slavomíra Bakoňa budú naše sestry z hrušovskej komunity 15. júna viesť modlitbu v hodine milosrdenstva o 15.00 hod. a spoločné modlitby zvlášť za rodiny. Program pokračuje večeradlom, sv. omšou a adoráciou.

 

05.06.2019

Na tretiu nedeľu v mesiaci 16. júna sa uskutoční aj formačné stretnutie pri Diecéznej svätyni Božieho milosrdenstva v Košiciach na sídlisku KVP. Predprázdninové stretnutie bude viesť vdp. kaplán Ján Kocurko a sr. M. Benediktína Fečová KMBM z našej košickej komunity.

 


Späť na začiatok